Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

Konto bankowe to podstawowe narzędzie wykorzystywane przy płatnościach. Trudno wyobrazić sobie trzymanie wszystkich oszczędności w „skarpecie”. Oferta banków, jeśli chodzi o wybór kont jest bardzo bogata. Jakie konto wybrać?

Koszt prowadzenia

Każdy będzie miał inne wymagania, ale jeden czynnik będzie u większości osób wspólny. Chodzi tu o koszt prowadzenia konta bankowego. Może to być comiesięczna stała opłata, np. 5 albo 10 zł. Często banki oferują prowadzenie konta za zero złotych. Pełni ekscytacji korzystamy z takiej oferty, żeby szybko przekonać się, że nic nie ma za darmo. I że warto czytać umowy. Zawsze znajduje się w nich tabela prowizji i ewentualnych opłat. Często w ramach za darmowe konto, musimy spełnić jakiś warunek- np. wykonać 5 płatności kartą w miesiącu.

Dodatkowo w koszty często wliczona jest opłata za kartę. W ofercie większości banków jest ona jednorazowa, jednak czasami zdarza się, że jest pobierana co miesiąc. Istotną kwestie stanowią także prowizje pobierane przez bank przy wypłacie z bankomatu. W czasie zakładania konta, warto się o to dopytać. O wiele wygodniej jest korzystać z każdego bankomatu, niezależnie do jakiej sieci należy.

Nie masz czasu na wizytę w banku

Jeśli prowadzisz intensywny tryb życia i ciężko wygospodarować Ci czas na założenie konta stacjonarnie, możesz wykorzystać możliwości jakie daje Ci bankowość internetowa. Banki internetowe ponoszą mniejsze konta działalności, dzięki czemu są tańsze. Umowę przywozi Ci kurier, kartę otrzymujesz pocztą- wszystkie formalności załatwiasz bez wychodzenia z domu.

Funkcjonalność

Niezwykle istotną funkcją, jest możliwość natychmiastowych przelewów przez Internet. Wszystkie rachunki możemy opłacić klikając w klawiaturę naszego komputera. To wygodne rozwiązanie również przy robieniu zakupów w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com