Dlaczego nie oszczędzamy?

Nowe auto, remont mieszkania, wymarzone wakacje… Każdy z nas ma jakieś plany. Wciąż obiecujesz sobie, że je zrealizujesz, że odłożysz trochę pieniędzy, ale… Zawsze pojawia się jakieś ALE.

Nie umiem oszczędzać

Prawdopodobnie to Twoja ulubiona wymówka. Zastanów się- czy rzeczywiście potrzebna była Ci nowa torebka i sukienka kupiona w zeszłym tygodniu? Czy ta wizyta u kosmetyczki była niezbędna? A te codziennie obiady na mieście? No właśnie. Prawdopodobnie udałoby Ci się przeżyć bez tych rzeczy, problem polega na rozrzutności i nie szanowaniu wartości, jaką jest pieniądz. Zastanów się, z jakich wydatków możesz zrezygnować, a to co uda Ci się zaoszczędzić, przelej na specjalnie w tym celu utworzone konto bankowe albo schowaj głęboko w szafie.

Carpe Diem

„Chwilo trwaj”- to Twoje ulubione motto życiowe. Nie przejmujesz się jutrem, cieszysz się tym co jest teraz. Jeśli masz na coś ochotę, nie wahasz się tego kupić. Jeśli chodzi o finanse, nie jest to dobra strategia. Oszczędzanie jest ważne- nigdy nie wiemy, co nas czeka jutro. A jeśli coś stanie się Tobie albo komuś z Twoich najbliższych? Skąd wtedy weźmiesz pieniądze? Pomyśl o tym już dzisiaj.

Najpierw rodzina, potem ja

Ten problem szczególnie dotyczy osób, które mają dzieci. Cały czas stawiamy je na pierwszym miejscu, spełniając ich marzenia, zachcianki i odkładając na ich przyszłość. Nie zastanawiamy się, co stanie się w momencie, kiedy dzieci się wyprowadzą, a my przestaniemy pracować. Chyba nie chcesz wtedy stać się dla nich finansowym ciężarem? Pamiętaj, żeby nigdy nie zapominać o sobie i swoich potrzebach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com