Jak sprzedać samochód w internecie?

Dobre zdjęcie

Dobre zdjęcie to podstawa! Wyprowadź samochód z garażu, umyj go, postaw na jakimś neutralnym tle. Zdjęcia powinny być wykonane z przodu, z boków oraz z tyłu. Warto także zrobić kilka zdjęć wewnątrz, aby pokazać stan tapicerki oraz stan licznika. Badania wykazały, że ogłoszenia bez zdjęć przyciągają dużo mniej osób! W końcu nie każdy może pozwolić sobie na jechanie po samochód w ciemno.

Konkretny opis

Jeżeli opis będzie zbyt długi i napisanie niepoprawnie, wtedy jego czytanie będzie uciążliwe. Powinien on być konkretny i zwięzły. Zamiast “Ten samochód kupiłem kilka lat temu prosto z salonu” można napisać krócej “Pierwszy właściciel”! Tekst musi być przejrzysty, tak aby ewentualny kupujący mógł znaleźć w nim wszystkie potrzebne informację. Nie ma potrzeby zachwalania samochodu – jeżeli cena jest adekwatna do jakości, a auto wygląda dobrze to obroni się samo. Nadmierne zachwalanie pojazdu daje osobom przeglądającym ogłoszenie jasny sygnał – że chyba masz coś do ukrycia. Bądź też szczery! Nie pisz, że auto jest bezwypadkowe, jeżeli miałeś nim poważną stłuczkę.

Wiele ogłoszeń

Ogłoszenia w sieci można zamieszczać na różnych stronach : OLX, lokalne portale ogłoszeniowe, AutoGiełda, OtoMoto to tylko kilka z nich. Samochód wystawić można także na Allegro. Warto korzystać z tego, że w większości tych serwisów ogłoszenia są darmowe i wystawić pojazd na kilku stronach. Dzięki temu zwiększa się zainteresowanie i więcej osób zobaczy samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com