Karta debetowa zamiast gotówki

Gubiąc gotówkę, prawdopodobieństwo, że ją odnajdziesz jest równe zeru. Gubiąc kartę, możesz szybko zadzwonić do banku lub wejść do Internetu i ją zastrzec. Od tej pory odpowiedzialność za zrealizowane przez kogoś obcego transakcje ponosi bank, a nie my. Nam pozostaje czekać na nową kartę. To tylko jedna z zalet karty, której nie ma gotówka. Jakie są inne?

Opłaty przez Internet

Zakupy późnym wieczorem w USA czy Chinach bez opuszczania swojego mieszkania? To możliwe. Wystarczy, że mamy kartę. O każdej porze dnia i nocy możemy robić zakupy przez Internet z każdego urządzenia mobilnego posiadającego dostęp do sieci. To bezpieczny i wygodny sposób, wystarczy tylko kilka kliknięć. Płatności kartą w Internecie zabezpieczone są specjalnymi jednorazowymi kodami w postaci np. kodów SMS, które przychodzą na nasz telefon komórkowy. Oczywiście, nasza karta debetowa musi posiadać funkcje płatności internetowych.

Wygoda w kraju i za granicą

Nie musimy się martwić wymienianiem pieniędzy przed podróżą za granicę. Kartą możemy płacić w milionach placówek na całym globie. Możemy również wypłacić pieniądze w lokalnej walucie. Obecnie karta jest także niezbędna przy dokonywaniu rezerwacji biletów lub hoteli.

A pod koniec miesiąca otrzymamy bilans, na którym zestawione będą nasze wszystkie transakcje. Możemy także otrzymywać powiadomienia mailowe lub SMS-owe o bieżących wpływach i wypływach z naszego konta. Taka kontrola jest bardzo wygodna i zapewnia nam ciągłą wiedzę o naszych pieniądzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com