Na co uważać podczas podpisywania umów?

Umowy trzeba dokładnie czytać, a szczególnie to, co napisano małym drukiem. Dlatego, kiedy słyszysz magiczną formułkę „zero złotych” nie daj się zwieść. Zero złotych za prowadzenie konta, zero złotych za kartę płatniczą…

Banki nie działają charytatywnie

Ulegając promocjom zakładamy kolejne konta. Potem o nich zapominamy, atrakcyjna oferta się kończy, a my zostajemy z kilkoma rachunkami, które regularnie pobierają opłatę. Kilka złotych tu, kilka złotych tam… I tak w ciągu roku otwarte rachunki zjadają całkiem niezłą sumkę. Bo przecież nie doczytaliśmy w umowie, że karta jest darmowa, tylko wtedy gdy w danym miesiącu wykona się określoną ilość operacji.

Na co zwracać uwagę?

Pamiętaj, że darmowa oferta jest zawsze ograniczona czasowo. Dlatego, jeśli już decydujesz się na wybór danej usługi, zrezygnuj z niej we właściwym momencie. Po drugie, mało kto wie, dlaczego banki proponują klientom darmowe rozwiązania. Wynika to z faktu, że podpisując taką umowę, zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych przez partnerów biznesowych danego banku. W efekcie zaczynamy być nękani telefoniczne i mailowo przez konsultantów nakłaniających do skorzystania z różnych ofert. Dlatego warto dokładnie przeczytać każdą umowę, którą podpisujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com