Sprawdź siebie w Krajowym Rejestrze Długów

Nie zapłaciłeś mandatu lub zapomniałeś opłacić rachunków? To najszybsza droga, aby znaleźć się w Krajowym Rejestrze Dłużników. Wędruje tam każde Twoje zaległe zobowiązanie finansowe. Taki wpis może przynieść Ci nie lada problem w przypadku próby wzięcia kredytu lub podpisania umowy. Dlatego wcześniej sprawdź, czy Twoje nazwisko widnieje w rejestrze.

W Polsce takie dane gromadzą biura informacji gospodarczej. Natomiast informacje o dłużnikach, mają prawo umieszczać tam m.in., banki, spółdzielnie mieszkaniowe czy towarzystwa ubezpieczeniowe.

Minimalna kwota długu to 200 zł (jeśli nie została ona uregulowana w ciągu 60 dni) dla osoby prywatnej, natomiast dla firmy to 500 zł. Dłużnik powinien być poinformowany miesiąc wcześniej o ewentualnym wpisie listem poleconym wzywającym do zapłaty.

Jak sprawdzać?

Dostęp do raportu o sobie jest bezpłatny raz na 6 miesięcy. Jeśli chcesz sprawdzić go częściej poniesiesz opłatę w wysokości 3 zł. Z raportu wyczytasz, czy jesteś wpisany do bazy dłużników, kto Cie tam umieścił oraz jaką kwotę jesteś dłużny.

Stały dostęp do bazy

Jeśli posiadasz dużo zobowiązań finansowych i często spóźniasz się z płatnościami, możesz skorzystać z opcji konta indywidualnego w KRD (koszt 13 zł miesięcznie). Ustrzeże Cie to przez popadnięciem w finansowe tarapaty. Jeśli do rejestru wpłyną informację o Twoim zadłużeniu, od razu się o tym dowiesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com