Tego nie rób na rozmowie kwalifikacyjnej!

Rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowa podczas szukania pracy. Dobrze wiedzieć czego podczas niej nie powinno się robić.

Nieodpowiedni ubiór

Nie ma nic gorszego niż kandydat na odpowiedzialne stanowisko, który na rozmowę przychodzi w koszulce i dżinsach! Taki ubiór może pasować jedynie do luźnych rozmów na temat pracy, które odbywają się w barach i podobnych miejscach. Poważny kandydat powinien też być poważnie ubrany, a ubiór powinien być nienaganny, tak samo jak wygląd zewnętrzny. Brudne paznokcie, tłuste włosy czy nieświeży oddech na starcie dyskwalifikują.

Aroganckie zachowanie

Jesteś w 100% pewny, że zdobędziesz pracę? Pewność siebie jest bardzo dobra, ale aroganckie zachowanie działa jak czerwona płachta na byka. Jeżeli w trakcie rozmowy będziesz arogancki i będziesz starał się pokazać szefostwu, że jesteś od nich lepszy to możesz pożegnać się z tym stanowiskiem!

Dowiedz się, gdzie idziesz

Wiele facetów szuka pracy “na teraz” i wysyła wiele CV co zwiększa szansę na zatrudnienie. Ale dobrze jest zapisywać sobie nazwy firm, stanowisko oraz ich e-mail oraz numer telefonu! Dzięki temu, kiedy odezwą się do Ciebie będziesz wiedział gdzie idziesz i będziesz mógł sobie odświeżyć informację na temat tego co dana firma robi. Pytanie typu “co wiesz o naszej firmie?” wcale nie jest rzadkością,a jeżeli nie będziesz potrafił na nie odpowiedzieć to na pewno nie dostaniesz pracy!

Trzymaj fason!

Nawet jeżeli firma Cię nie zatrudni to nie złość się na miejscu, ani nie mów im nic negatywnego! Czasami firmy przechowują numery telefonów kandydatów, którzy bardziej im się spodobali i może za jakiś czas zadzwonią z ofertą pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com