Ubezpieczenie zdrowotne na wakacje

Jedni wolą wyjazdy na własną rękę, inni korzystają z usług biur podróży. Niezależnie od tego, którą opcją wybierzesz, pamiętaj o wykupieniu na ten czas odpowiedniej polisy. Podróżowanie bez ubezpieczenia jest bardzo ryzykowne. Gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku, koszty za leczenie, akcje ratowniczą czy nawet transport do kraju będą ogromne. I pobrane z Twojej kieszeni.

Karta EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego jest niezbędna w krajach Unii Europejskiej. Pozwala ona skorzystać z usług publicznej służby zdrowia w czasie pobytu w UE jak i Norwegii, Szwajcarii, Islandii oraz w Liechtensteinie. W nagłych wypadkach typu złamanie, gorączka czy uraz, nie musimy się martwić, ponieważ mamy zagwarantowaną pomoc medyczną.

Jedyne, co musimy zrobić przez wyjazdem to złożyć wniosek w oddziale NFZ właściwym ze względu na nasze miejsce zamieszkania. Wniosek do wypełnienia możemy pobrać z Internetu lub wypełnić go na miejscu. Korzystając z publicznej służby zdrowia danego kraju na podstawie karty EKUZ, jesteśmy leczeni tak samo jak jego obywatele.

Ubezpieczenie turystyczne

W Internecie pełno jest wyszukiwarek i porównywarek cen ubezpieczeń. Wystarczy wpisać w nich interesujące nas parametry i od razu otrzymujemy gotowe propozycje wraz z cenami. Polisy turystyczne dają możliwość m.in. skorzystania z prywatnej służby zdrowia czy ubezpieczenia naszego bagażu.

Osoby, które wiedzą, że w czasie wakacji będą uprawiać sporty, muszą to zaznaczyć we wniosku. Inaczej w razie wypadku ubezpieczyciel może odmówić kosztów leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com